Se distribuie tichetele de masă postvaccinare anti-COVID-19

Se distribuie tichetele de masă postvaccinare anti-COVID-19

Primăria Municipiului Craiova anunță că în perioada 07 – 14.10.2022, de luni până vineri, între orele 09.00 – 14.00, persoanele vaccinate anti-COVID-19 în schemă completă pot ridica tichetele de masa în valoare totală de 100 lei de la casieria Sălii Polivalente din Craiova, situată pe strada Ilie Balaci nr.6.

Tichetele se vor elibera doar pe baza adeverinței de vaccinare și a actului de identitate.

Adeverinta de vaccinare de poate descarca accesand link-ul https://adulti.renv.ro/users/login;

- se apasă butonul roșu din partea stângă jos: ”Obțineți adeverința electronică de vaccinare”;

- descărcarea adeverinței electronice de vaccinare se face pe baza:

• CNP-ul persoanei vaccinate/pașaport;
  • Numărului de telefon cu care s-a făcut programarea sau care s-a folosit pentru introducera datelor în RENV.

NOTĂ:

Procedura completă de descărcare a adeverinței poate fi vizualizată pe site-ul DSP Dolj.

Persoanele eligibile care vor primi tichete de masă după vaccinarea anti COVID-19 sunt toate persoanele vaccinate în schemă completă în centrele de vaccinare din municipiul Craiova începând din data de 04.09.2021 până pe 14.04.2022, astfel:

- doza I de vaccin Johnson&Johnson (Janssen);

- 2 doze de vaccin Pfizer (Comirnaty);

- 2 doze de vaccin Moderna (Spikevax);

- 2 doze de vaccin AstraZeneca (Vaxzevria).

Nu beneficiază de tichete de masă:

- persoanele care au încheiat schema de vaccinare completă înainte de 4.09.2021;

- persoanele vaccinate cu booster (doza a III-a de vaccin Pfizer, Moderna sau AstraZeneca sau doza a II-a de vaccin Johnson&Johnson) în intervalul menționat;

- persoanele care au ridicat deja tichetele din centrul de vaccinare.

06/09/2022